Tineri ziaristi

BUCURIE IN RANDUL GORJENILOR

Partida de handbal dintre Energia Targu-Jiu si CSM Medgidia a umplut sala din Targu-Jiu, gorjenii venind cu speranta ca echipa lor favorita va avea un joc deosebit si speranta nu le-a fost inselata. Elevii lui Vlad Caba au reusit sa faca un meci de zile mari, recompensand supararea suporterilor dupa infrangerea de la Severin. Gorjenii au avut un inceput ezitant in primele minute fiind condusi cu 2-0, apoi au egalat si au inceput sa preia conducerea. CSM Medgidia a avut insa si parte de ghinion, elevii lui Craciun ratand faza dupa faza, asa cum au ratat in minutul 11 o aruncare de la 7 metrii. Minutul 27 arata o diferenta de 5 goluri pe tabela de marcaj, antrenorul Medgidiei solicitand time out-ul pentru a incerca sa-si readuca elevii la jocul de la inceputul partidei. Cea de-a doua repriza, jucatorii Energiei s-au mobilizat perfect, portarul Cornel Bichir, avand si el o evolutie foarte buna salvand echipa din Targu-Jiu de cateva goluri, acesta avand niste interventii spectaculoase care au multumit suporterii gorjeni. Evolutia handbalistilor gorjeni a reusit sa ridice publicul in picioare, acestia sperand ca echipa va reveni la forma din sezonul trecut. Partida s-a terminat cu o diferenta de 10 goluri, scor 34-24, antrenorul Medgidiei declarand ca: ” nu aceasta este diferenta dintre cele doua echipe”. Urmeaza o partida destul de dificila la Brasov de unde hanbalistii gorjeni spera sa aiba o evolutie la fel de buna ca si cea de astazi, astfel sa urce in clasament si sa scape zona neagra a clasamentului.